NA MAGIO PLÁŽI NÁJDEŠ NETRADIČNÚ STENU SLÁVY. AKÉ JE JEJ POSOLSTVO?

20190819_151155_1000px.png

Správať sa ekologicky už dávno nie je len trend. Je to nevyhnutnosť.

Môžeme hádzať vinu na veľké krajiny a továrne. Nič to však nemení na fakte, že my všetci nesieme zodpovednosť za to, že táto planéta vyzerá tak, ako vyzerá.

Aj medzi nami žijú bežní ľudia, ktorí si to naplno uvedomujú. Práve im sme sa rozhodli vzdať hold na Ekostene slávy, ktorú nájdeš na Magio pláži. Chceli sme vyzdvihnúť obyčajné, no uvedomelé činnosti, odvahu spraviť niečo inak a pomôcť tým planéte.

 

Predstavujeme ľudí, ktorí si nepovedali, že ako jednotlivec nič nezmôžu, ale aktívne prispievajú k pozitívnej zmene. Svoje posolstvo odovzdávajú ďalej a motivujú nás ostatných, aby sme sa pridali tiež.


Kto sú hrdinovia z Ekosteny slávy?

 

Nájdeš tu napríklad Kiku, ktorá má doma kompostér, vďaka čomu produkuje o 50 % menej bioodpadu. Alebo mladú mamičku Lenku, ktorá nahradila klasické plienky látkovými, a Marínu, ktorá si na každý nákup berie vlastnú tašku. Aj Mišku, ktorá si nosí vodu v sklenenej fľaši. Hovoríš, že je to maličkosť? Tak vedz, že táto banalita ušetrí ročne stovky plastových fliaš.

 

Uvidíš tu usmiateho Giorgia, ktorý dochádza do práce na bicykli, aj Berca, ktorý zase bicykle opravuje. Marcela a Lucka vyrábajú kvalitné detské oblečenie z prírodných materiálov a Matej zbiera v mestách aj lesoch odpad.

 

Pridáš sa k nim aj ty?

 

Sme Generácia Re, generácia, ktorá verí, že malé kroky k lepšiemu môžu planéte naozaj pomôcť. Ak to cítiš rovnako, vyjadri svoju podporu na www.re-generacia.sk.

 

20190819_151159_1000px.png
Redakcia Magio Plaz