ČO MÁ SPOLOČNÉ SWISS RE A MESTSKÁ PLÁŽ?

Na minuloročnej Magio pláži sa minulo 250-tisíc plastových pohárov, 70-tisíc slamiek a 15-tisíc plastových fliaš. Dá sa to aj ináč. Stačí myslieť vopred a podporiť ľudí v ekologickom správaní. Tak vznikla myšlienka zero waste mestskej pláže a my sme boli pri tom. Vo Swiss Re investujeme do ochrany životného prostredia a trvalej udržateľnosti na celom svete. Podporili sme preto aj bratislavskú Magio pláž.

 

V spolupráci s organizátormi sa snažíme viesť návštevníkov k tomu, aby vo svojom okolí videli aj svoju vizitku. Rovnica je jednoduchá: ako sa správame k svojmu prostrediu, tak sa ono správa k nám. Ak zredukuješ množstvo odpadu, zvýšiš kvalitu svojho mesta.  

 

Hovorí sa, že treba začať vždy od seba. Týmto krédom sa snažíme riadiť aj my vo Swiss Re.

 

Neobchodujeme so spoločnosťami, ktoré znečisťujú prírodu, máme na budovách solárne panely a 94 % energie čerpáme z obnoviteľných zdrojov. V našich bratislavských priestoroch, kde pracuje viac ako 1 600 zamestnancov, splachujeme dažďovou vodou.

9f598250-6b2c-4ac2-833e-70f24f194689.jpg

 

Svojim zamestnancom prispievame na kúpu bicyklov či iných alternatívnych dopravných prostriedkov. Za posledné roky sa nám tak podarilo znížiť svoju energetickú spotrebu o 30 % a uhlíkovú stopu až o 50 %. Sme Generácia Re, generácia, ktorá do letného drinku nepotrebuje plastovú slamku.
Ak to cítiš rovnako, vyjadri svoju podporu na
www.re-generacia.sk.

Redakcia Magio Plaz