7 PREKVAPIVÝCH BENEFITOV KAŽDODENNÉHO BICYKLOVANIA

 

1. Pravidelnejší režim

Sú tvoje rána chaotickejšie ako doprava v Bratislave? Bicyklovaním do práce si automaticky vytvoríš ranný režim. Fyzická aktivita ťa navyše prinúti raňajkovať, či už pred cestou, alebo po nej.


2. Krajšia pokožka

 Zrkadielko, zrkadielko, povedz, kto je najkrajší cyklista na svete? No predsa ty. Vedci zo Stanfordskej univerzity zistili, že pravidelná cyklistika chráni pokožku pred predčasným starnutím. Len sa nezabudnúť natrieť opaľovacím krémom.


3. Utužené vzťahy

 Máš dospievajúce deti, s ktorými je ťažké nájsť spoločnú aktivitu? Bývaš s kolegom v rovnakej štvrti? Alebo si s partnerom hľadáte nové hobby? Cyklistika spája, tak šup do pedálov.


4. Lepší príjem

Nejde len o to, koľko ušetríš za benzín/parkovanie/MHD. Zaujímavá štúdia z Ohio University prišla so záverom, že každým znížením indexu telesnej hmotnosti (BMI) o 1 bod sa príjem respondentov zvýšil o 8 %. Ešte stále sedíš v aute?


5. Vyššia produktivita

Stačí 30 minút pohybu denne a tvoja produktivita môže stúpnuť až o 15 %. Navyše, v priemere spravíš o 27 % menej chýb. Hotový cykloboost pre tvoju sivú kôru.


6. O 10 rokov mladší

Na základe zistení Národného fóra Nadácie koronárnych ochorení srdca v Spojených štátoch má pravidelný cyklista kondíciu, ktorú mu môžu závidieť aj tí neskôr narodení.


7. Čistejšie mesto

Vieme, že sme nevynašli koleso (ani dve), ak povieme, že bicyklovať znamená byť zodpovedným k životnému prostrediu. Každým kilometrom, ktorý prejdeš namiesto auta na bicykli, ušetríš 300 g oxidu uhličitého.


Sme Generácia Re, generácia, pre ktorú je životné prostredie dôležitejšie ako vlastné pohodlie. Ak patríš medzi nás aj ty, vyjadri svoju podporu na www.re-generacia.sk.

 
Redakcia Magio Plaz