HEAD & SHOULDERS PODPORUJE RECYKLÁCIU VÝROBOU PRVÉHO RECYKLOVATEĽNÉHO OBALU ŠAMPÓNU VYROBENÉHO Z PLASTU POZBIERANÉHO NA PLÁŽACH

dmSk_HSBeach_web1000x1000_1.png

Head & Shoulders predstavuje prvý recyklovateľný obal šampónu vyrobený z plážového plastu. Cieľom tejto edície je snaha pomôcť zvýšiť informovanosť ľudí o recyklácii plastového odpadu.

Head & Shoulders uvádza na trh celosvetovo prvý recyklovateľný obal šampónu vyrobený z plastu pozbieraného na európskych plážach vďaka viac ako 100 mimovládnym organizáciam a 1000 dobrovoľníkom. Nová fľaša obsahuje 25% recyklovaných materiálov, ktoré jej dodávajú sivú farbu. Plast používaný pri výrobe nových fliaš Head & Shoulders je HDPE, obal sa teda po použití môže opäť recyklovať.


Tvorba a distribúcia fliaš je silným odkazom vôle značky Head & Shoulders konať proti plastovému odpadu, ktorý často končí na plážach a v mori. Po zistení nadácie Ellen MacArthur Foundation, ktorá tvrdí, že oceán by mohol do roku 2050 obsahovať viac plastov než rýb (pokiaľ ide o hmotnosť), sa značka Head & Shoulders zaviazala používať recyklovaný plast v jadre svojho výrobného procesu. Jej cieľom je zhodnocovať plastový odpad a zvyšovať vedomie o recyklácii a triedení.

Aby značka Head & Shoulders zaviedla novú recyklovateľnú šampónovú fľašu vyrobenú z plastov z európskych pláží, spojila sa s partnermi, ktorí sú odborníkmi na recykláciu vo svojom odbore.

Redakcia Magio Plaz