Divoká a úspešná cesta Lionella Stocka k legende zvanej FERNET STOCK

obrázok 1.jpg

Na Slovensku azda niet človeka, ktorý by nepoznal Fernet Stock. Celý jeho farbistý príbeh však pozná málokto. Na jeho samom začiatku stálo dlhoročné rodinné tajomstvo, ale najmä mladý Lionello Stock a jeho chuť vziať život do vlastných rúk. Jeho cesta však nebola vôbec jednoduchá.


Mladý Lionello objavuje čaro podnikania

Nad výrobou vlastného alkoholu začal vtedy len 18-ročný Lionello Stock premýšľať už začiatkom 80. rokov 19. storočia. Túto myšlienku dostal počas prechádzky po jadranskom pobreží v Taliansku, kde sledoval vyvážanie obrovského množstva hrozna loďami do Francúzska. Vtedy sa rozhodol, že si založí svoj vlastný biznis.


Československo – mladá krajina s potenciálom

Lionello uvažoval o kúpe likérky vo viacerých krajinách, ale nakoniec sa rozhodol pre kúpu továrne vo vtedajšom Československu. Mladá a úspešná krajina s obrovský potenciálom zažívala rozkvet a bola preto pre Lionella ideálnym miestom, kam presunúť svoju spoločnosť. Firma sa rozhodla usadiť v časti Božkov v Plzni.


Rok 1927: Zrod legendy

Najväčší rozkvet a úspech firmy prišiel v roku 1927. Vtedy spoločnosť predstavila svetu svoj nový produkt, založený na starej rodinnej receptúre, ktorú dovtedy Lionello uchovával vo svojom trezore. Nový produkt pomenoval Fernet Stock.

Novinka výnimočná svojím zložením sa zakrátko stala obrovským hitom. Určite však tomu dopomohol aj Lionellov podnikateľský duch, zmysel pre inováciu a prezieravosť pri propagácii svojho likéru.

Pre Fernet Stock, pre ako jediný produkt z portfólia, vytvoril plagáty, dokonca vo viacerých jazykových mutáciách, ale aj množstvo ďalších foriem reklamy. Pri cestách sa objavili maľované plechové cedule a Lionello tiež začal vyrábať vlastný merchandising.

 

Vďaka tomuto – v tom čase inovátorskému – prístupu sa Lionellovi Stockovi podarilo vybudovať z Fernetu Stock unikát.


Večné tajomstvo 14 bylín

Z čoho sa vlastne vyrábal a stále vyrába Fernet Stock? Dodnes je presný recept a technologický postup prísne stráženým tajomstvom, ktoré poznajú iba dvaja ľudia – hlavný destilér a riaditeľ výroby.

Základom Fernetu je štrnásť bylín, z ktorých väčšinu firma dováža. Mediálne známe sú harmanček rímsky, koreň horca, chinínová kôra, vňatka zemežlče a pomarančová kôra.

Ostatné prísady spoločnosť v závodoch či dokonca aj vo faktúrach označuje iba číslami.

obrázok 3.jpg

Zaujímavé je, že sa toto tajomstvo podarilo udržať aj počas 2. svetovej vojny po obsadení Československa, dôsledkom čoho stratila továreň v Božkove nezávislosť na viac ako 40 rokov. Vtedy dokonca hrozil úplný zánik značky a jej tradície. Nacisti však ušetrili hlavného destiléra, ktorý ako jediný poznal tajomstvo 14 bylín Fernetu Stock. Napriek ťažkým časom tak udržal jeho kvalitu.

Fernet Stock si tak aj napriek strastiplnej ceste po všetky tie roky zachoval originálne zloženie. Vďaka tomu je unikátny lahodný likér, ktorý pred takmer 100 rokmi prvý raz namiešal Lionello Stock, na Slovensku nesmierne populárnym až dodnes.


Redakcia Magio Plaz