Letné drinky z Mazagrande

Leto je v plnom prúde a posedenie na záhrade či pri vode s drinkom v ruke patrí v týchto mesiacoch k najobľúbenejším aktivitám. Niekto si rád pochutí na espresse či ľadovej káve, iný dá zas prednosť poháriku vychladeného alkoholu. A čo tak spojiť oba nápoje dohromady? Vyskúšajte najzaujímavejšie koktaily s ľadovým Mazagrande a potešte vaše zmysly aj chuťové bunky.

Mazagrande je skvelý spôsob, ako si v lete pochutnať na dobrej kávovej limonáde a zároveň sa osviežiť ľadovým drinkom. Tieto koktaily dávajú priestor nielen odvážnym experimentom, ale aj vytvorenie každoročnej tradície letného posedenia. Vo všeobecnosti ide o experimentovanie s koktailmi preverenými mnohými rokmi, môžete teda zhodnotiť, či je táto nová kombinácia chutnejšia, alebo radšej zostanete pri osvedčenej klasike. Autorom receptov je majster šejkrov z pražského Harle's baru Jarda Janoušek.


Klasický portugalský Mazagran

Klasický portugalský Mazagran.jpg

Ingrediencie: 

plechovka Mazagrande 60 ml tmavého rumu plátky čerstvého citróna ľad

Postup:

Pohár naplníme ľadom, pridáme rum a dolejeme ľadovo vychladnutým Mazagrande. Ozdobíme plátkami čerstvého citróna.


Mazagrande Radler

Mazagrande Radler.jpg

Ingrediencie:

100 ml Mazagrande 100 ml piva plzenského typu plátky čerstvého citróna ľad

Postup:

Do pivného skla nalejeme na ľad vychladené Mazagrande a pivo v pomere 1: 1. Ozdobíme plátkom citróna.


White Russian Mazagrande

Ingrediencie:

White Russian Mazagrande.jpg

100 ml Mazagrande 40 ml vodky 20 ml Kahlúa 1 kopček citrónovej zmrzliny kôra z čerstvého citróna ľad

Postup:

Do nižšieho whisky pohára dáme ľad, nalejeme ľadovo vychladené Mazagrande, likér Kahlúa a vodku. Ozdobíme kopčekom citrónovej zmrzliny a citrónovou kôrou.


Mazagrande Spritz

Mazagrande Spritz.jpg

Ingrediencie:

100 ml Mazagrande 40 ml citrónovej vodky 100 ml šumivého vína demi-sec kôra z čerstvého citróna mäta ľad

Postup:

Do pohára na víno na ľad nalejeme citrónovou vodku, sladšie šumivé víno a vychladené  Mazagrande. Premiešame lyžičkou a ozdobíme citrónovou kôrou a mätou.


Mazagrande Irish Coffee

Ingrediencie:

Mazagrande Irish Coffee.jpg

plechovka Mazagrande 50 ml írskej whisky smotana na šľahanie (môžeme vylepšiť kakaovým likérom) kávové zrná ľad kôra z čerstvého citróna

Postup:

Do hrnčeka alebo vysokého pohára naplneného kockami ľadu nalejeme whisky a ľadovo vychladené Mazagrande. Smotanu len krátko našľaháme, opatrne pridáme do kokteilu a ozdobíme troma zrnkami kávy.


Tak neváhajte, nakúpte potrebné ingrediencie a prekvapte zvedavých blízkych svojimi barmanskými zručnosťami. Nech vám chutí!