Samsung Galaxy S9 / S9+ vám 23.8. na Magio pláž prináša exkluzívny KIASMOS DJ SET

Stáva sa vám, že si po dlhom vyčerpávajúcom dni želáte, aby vás niekto zaniesol do postele, poriadne vás zababušil a povedal vám nejaký krásny príbeh?

Taký, ktorý je plný prekvapení a vzrušenia, ale tiež vás zahreje a vyvolá vo vás pocit pohodlia ako zamotanie sa do mäkkučkej a huňatej deky?

Kiasmos_DJSet_PressPic.jpg

 

Presne tak sa budete cítiť pri počúvaní KIASMOS DJ setu.

Mieša divoké minimalistické techno noci, synťákové zvuky z 90. rokov a spomienky z detstva na opekanie na dedine. Ľahké beaty kombinuje s prekvapujúcimi kompozíciami, organickými štruktúrami a zvukovými experimentami s viacerými nástrojmi a dokonca aj lúskaním prstov a mechanickými zvukmi.

Je to príjemná, ale sexy hudba, vibrujúca, no zároveň upokojujúca.

Dokonca v sebe nesie vždy atraktívny škandinávsky bonus – to (ozajstné) hudobné klišé, ktoré navodzuje atmosféru rozprávok z vidieka aj s ich láskavými/podivnými/čarovnými obyvateľmi.

 

KIASMOS vznikol v roku 2009 vďaka islandskému skladateľovi oceneného Britskou akadémiou filmového a televízneho umenia ÓLAFUROVI ARNALDSOVI,

ktorý je známy svojím originálnym mixom minimalistického klavíra, sláčikových kompozícií a elektronickým zvukom, a JANUSOVI RASMUSSENOVI z Farských ostrovov, ktorý sa preslávil ako génius za elektro-popovým telesom Bloodgroup.

 

Arnalds pracoval v Reykjavíku ako zvukový inžinier a často pracoval aj na Rasmussenových projektoch.

Keď zistili, že obaja zdieľajú lásku k minimalistickej experimentálnej hudbe,stali sa z nich najlepší priatelia a veľa času trávili v štúdiu, kde objavovali elektronické zvuky.

 

Ľudia sa do ich zvuku, vystupovania a možnosti sledovať ich “pri práci” zamilovali. V roku 2014 sa im podarilo zachytiť celú atmosféru na ich debutovom albume “Kiasmos” (Erased Tapes Records). Popri vystupovaní vo dvojici Rasmussen tiež hráva KIASMOS DJ sety.

Redakcia Magio Plazparty