SUN INDICATOR: Nenápadný pomocník, ktorý môže zachrániť dovolenku.

Aj viaceré vedecké štúdie potvrdzujú priamu súvislosť medzi dobrou náladou a slnečným žiarením, ktorému sme vystavení. Slnko, ako je známe zvyšuje tvorbu hormónu šťastia, takzvaného serotonínu a práve jeho dostatok v našom organizme spôsobuje dobrú náladu. Aby platilo vyššie uvedené, nemali by sme zabúdať na známe príslovie, že všetkého veľa škodí. Ako na to? Za všetkým hľadajte SUN INDICATOR, náramok pre bezpečné opaľovanie.

Ilustracna snimka_sun indicator.jpg

Aj pohodový pobyt na slnkom zaliatej pláži či v malebnom prostredí počas vysokohorskej turistiky sa môže znenazdajky zmeniť na veľmi nepríjemný. Pridlhý pobyt na slniečku totiž môže spôsobiť napríklad spálenie pokožky či slnečný úpal, a tie veru dokážu riadne pokaziť nejednu dovolenku. „Vďaka SUN INDICATORu máte bezpečnosť seba a svojich blízkych na dosah, priamo na ruke. Stačí pohľad na pásik a ak zmenil zafarbenie  okamžite viete, či je potrebné opakované nanesenie opaľovacieho prípravku, prípadne či je nutné obmedziť pobyt na slnku,“ vysvetľuje Nikola Šmidová z lekárne Dr.Max.

Športovanie na slnku

Pokožka pri športovej aktivite je vo zvýšenej záťaži. Potenie prirodzene znižuje ochranu opaľovacieho prípravku na pokožke. Z toho dôvodu si pokožka vyžaduje, aby v bola optimálne a opakovane chránená. 

Slnečné lúče na horách

Ak trávite dovolenku a voľný čas vo vysokohorskom prostredí nezabudnite, že so stúpajúcou nadmorskou výškou sa intenzita UV žiarenia prirodzene zvyšuje. Už v stredných nadmorských výškach sú dávky UV žiarenia vyššie ako pri mori, a to aj pri chladnom vzduchu. Dôvodom je chýbajúce pocitové vnímanie slnečného žiarenia.

Ako funguje náramok pre bezpečné opaľovanie?

  • Meria množstvo slnečného žiarenia, ktorému je počas dňa vystavený.
  • Zmenou farby upozorňuje, kedy je vhodný čas na aplikáciu ďalšej vrstvy opaľovacieho prípravku a kedy je čas vyhnúť sa ďalšiemu pobytu na slnku a vyhľadať tieň.
  • Náramok je odolný proti vode (morskej aj chlórovanej).
  • Náramok sa používa počas celého dňa. Počas pobytu v exteriéri aj počas prechodov do interiéru.
  • Každú aplikáciu opaľovacieho prípravku vykonajte tak,  aby ste ho naniesli na kožu aj na náramok.
  • Na poskytnutie relevantnej informácie musí byť náramok opaľovacím prípravkom  
  • chránený (natretý) rovnako ako je ním chránená (natretá) samotná pokožka.

5 výhod SUN INDICATORA

1. Na vyhodnotenie nepotrebujete mobilnú aplikáciu a nemusíte strážiť mobil na pláži, či pri bazéne.

2. Jeden pásik = použitie na 1 deň.

3. Pri kúpaní ho nemusíte dávať z ruky dole (je vhodný do morskej aj chlórovanej vody).

4. Univerzálna veľkosť.

5. Je vhodný pre každého: dieťa, dospelého i staršieho človeka. Špeciálne pre rodičov  malých detí je náramok vhodným indikátorom a pomôckou určenia dĺžky pobytu s ratolesťou na slnku. 

Dôležitá rada na záver

O náramok sa starajte, ako o svoju vlastnú pokožku. Vo chvíli, keď sa natierate opaľovacím prípravkom nezabudnite natrieť aj náramok. Hneď ako zaregistrujete, že sa zmenila farba náramku, buď sa opätovne natrite alebo odíďte zo slniečka. Pravidelné natieranie sa opaľovacím prípravkom je nesmierne dôležití aj v prípade, že máte na ruke SUN INDICATOR, ten má totiž najmä informatívnu funkciu, sám o sebe nie je ochranou pred slnečným žiarením. Užívajte si slnko v správnej miere a chráňte sa. 

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky k téme starostlivosti o pleť a pokožku neváhajte prísť na Magio pláž, kde aj tento rok nájdete odborníkov z lekárni Dr.Max. Tím dermoporadcov je pripravení vám poradiť ohľadom správneho výberu opaľovacích prostriedkov, ale aj v oblasti starostlivosti o pleť či pokožku vás a vašich blízkych. Nájdete nás v blízkosti detského kútika každý piatok medzi 14:00 – 19:00. Tešíme sa na vás.