Letné kino Bažant Kinematograf na bratislavskej Magio pláži otvorí Whitney

V sobotu 14. júla otvára svoje brány Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave. Päť filmových týždňov pod hviezdnou oblohou odštartuje exkluzívna predpremiéra filmu Whitney a večery na Magio pláži budú do 17. augusta, vždy od soboty do stredy, patriť úspešným filmovým titulom z posledného obdobia, špeciálnym uvedenia i stretnutiam s filmovými tvorcami.

 

V sobotu 14. júla Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave otvára ďalšiu plážovú filmovú sezónu novým dokumentárnym filmom o speváckej legende Whitney Houston.

Oscarový režisér Kevin Macdonald v snímke Whitney prostredníctvom exkluzívnych rozhovorov s najbližšou rodinou, priateľmi a kolegami a dosiaľ nezverejnených záberov poodhaľuje zákulisie speváčkinho života.

Film mal svetovú premiéru na tohtoročnom MFF v Cannes, na Magio pláži bude uvedený v exkluzívnej predpremiére a do slovenských kín vstúpi 2. augusta.


Aj záver filmového leta na Magio pláži, 17. augusta, bude hudobný. Bažant Kinematograf v obnovenej slovenskej premiére uvedie jeden z najslávnejších filmových muzikálov všetkých čias, Moulin Rouge režiséra Baza Luhrmanna z roku 2001.

SONA CERVENA foto(c)Ctibor Bachraty 39.jpg

Zo slovenských a česko-slovenských filmov posledného obdobia sa v programe, tradične aj s hosťami, predstavia nové tituly Backstage (r. Andrea Sedláčková),  Čiara (r. Peter Bebjak), či dokumentárny film  Mečiar Terezy Nvotovej. V programe Magio pláže budú uvedené aj české filmy Otcova volga (r. Jiří Vejdělek) a Prezident Blaník (r. Marek Najbrt), ktoré rovnako ako Backstage a Čiara tento rok cestujú s Bažant Kinematografom aj po slovenských mestách. 

Zo zahraničnej kinematografie, americkej i európskej, letné kino na Magio pláži prinesie úspešné distribučné aj festivalové tituly, medzi nimi napr. Tri billboardy kúsok za Ebbingom od Martina McDonagha, ocenený Oscarom za najlepší ženský herecký výkon pre Frances McDormand, Najtemnejšia hodina Stevena Spielberga, v hlavnej úlohe s Gary Oldmanom, oceneným Oscarom za postavu Winstona Churchilla, či vynikajúca akčná komédia Zabijakov osobný strážca (r. Patrick Hughes) so Samuelom L. Jacksonom, Ryanom Reynoldsom a Salmou Hayek. 


ROCK´N´ROLLOVÝ VEČER

V rámci tradičného filmovo-hudobného programu sa bude 21. júla konať aj rock´n´rollový večer: exkluzívnu projekciu legendárneho filmu Žltá ponorka so skupinou The Beatles od režiséra Georgea Dunninga, ktorý mal premiéru pred 50 rokmi a na Magio pláži bude uvádzaný v remastrovanej verzii, uvedie koncert kapely The Cellmates (od 19.00h). Tradične sa predstaví aj laureát ceny LUX udeľovanej Európskym parlamentom, ktorým je za rok 2017 filmový debut Amandy Kernell Sámska krv.

V cykle venovanom prázdninujúcim deťom a ich rodičom Bažant Kinematograf uvedie pokračovanie filmového hitu Paddintgton - Paddington 2 (r. Paul King).

paddington-0028948166091_0.jpg

Z nezávislejšej filmovej scény určite treba spomenúť maďarskú komornú snímku O tele a duši (r. ldikó Enyedi) v hlavnej úlohe so slovensko-maďarskou herečkou Alexandrou Borbély, tragikomédiu Štvorec (r. Ruben Östlund), alebo netradičnú road movie Kráľ Belgičanov (r. Peter Brosens, Jessica Woodworth). 
Divákom sa tento rok pred projekciami bude z plátna prihovárať známa televízna a rozhlasová hlásateľka Andrea Bugošová v rámci úspešnej retrokampane a prezentácie piva značky Zlatý Bažant ´73 generálneho partnera projektu.


Podrobný program a informácie k filmom nájdete v prílohe k tlačovej správe a na webstránkach www.kinematograf.sk a www.magioplaz.sk. 

Letné kino na Magio pláži bude premietať od soboty do stredy, projekcie sú bez vyberania vstupného, vždy od 21:00, resp. krátko po zotmení.

Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. Príjemné prostredie a zázemie Magio pláže ponúka divákom sedenie na stoličkách, laviciach či lehátkach za depozit je možnosť zapožičať si deku.

Možnosť občerstviť sa v plážových baroch je do polnoci. O prípadných zmenách programu pre nepriaznivé počasie informuje facebookový profil Bažant Kinematograf a webstránka www.kinematograf.sk

Projekcie v Letnom kine Bažant Kinematograf na Magio pláži zabezpečuje špeciálne upravené auto IVECO Daily, prerobené na profesionálnu kino a videoprojekciu. Technicky a výtvarne ho do podoby jedinečného kinozariadenia premenili výtvarník Fero Lipták a javiskový technológ Peter Kostroň. 

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2018 sú Telekom, Czech Tourism a Slovenská sporiteľňa, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

Organizátor Bažant Kinematograf: KINEMATOGRAF, s.r.o.
kontakt: Ľubica Orechovská - koordinátorka projektu/ Alexandra Strelková - tlačový servis
email, tel.: lubica@kinematograf.sk,  0905 639 429 / info@kinematograf.sk, 0905 730 040

 

Redakcia Magio Plaz