Festival pre deti.

Keďže je leto plné festivalov, hlavne pre dospelých , my sme si  prichystali jeden čisto pre deti. :) Čo vsetko Vás 15.7. od 14.00 do 19. 00 čaká na Magio Pláží?

image1.jpeg

 

Čítanie rozprávok

Prečo je dobre byť sám sebou... o ohľaduplnosti... ako si pomáhať... „Rozprávky z lavičky“

(3T, Milan Ondrík, Michal Kubovčík, Dana Kleinert, Juraj a Aďa Kemka, Roman Pomajbo, Olga Belešová, Janette Maziniová Motlová a ďalší...)

Kaligrafický workshop                                               

Kreo-kaligrafia  - Napíš svoje meno, monogram, krátky citát... workshop tvorenia ručným písmom – moderná aj historická kaligrafia .

Nájdi skrytú polovičku     

Dotváranie prázdninových pohľadníc Pripravené pohľadnice inšpirujú nedokončenými motívmi v technike linorytu, Dotvoríme ich technikou frotáže a maľovaním. Priestor dostáva fantázia a dôvtip.

Little ART workshop                                        

workshop pre tých najmenších... maľovanie štetcami i rukov, kreslenie, lepenie

MUSIC worshop                                        

Bubnová škola Rytmika

Hudba je nástroj na komunikáciu, spoznávanie sa, toleranciu, búranie hráníc, presudkov, objavovanie... Telo je hudobný nástroj, ktorý sa dá sa vzdelávať v každom veku. Každý človek má rytmus (srdce, dych, chôdza, spánok...). Bubnovanie rozvíja hudobné cítenie a zároveň podporuje komunikáciu, tvorivosť, sebavyjadrenie, sociálne cítenie...

FASHION workshop                                        

Výroba ľahkým tylových sukien v spolupáci so študentami C. S. Lewis - Bilingválne gymnázium CS Lewisa

Divadielko Ovo Šaškovo                               

hry s posunkami a workshop posunkového jazyka

Kretívne dielničky

Sluch je jeden z našich najhodnotnejších darov. Aby sa deti mohli naučiť rozprávať, čítať a písať s porozumením, potrebujú počuť. Ba čo viac, stihnúť to musia počas prvých rokov života. Ak sa to nepodarí, "počujúci svet" mnohým z nich ostane nedostupný a to dokonca aj v písomnej forme. Deväť z 10-tich sluchovo postihnutých detí sa rodí do počujúcich rodín, ktoré o poruche sluchu nikdy nepočuli. Občianske združenie Nepočujúce dieťa týmto rodinám pomáha nájsť cestu v novej situácií formou poradenstva od skúsenejších rodičov, vzdeláva a prepája rodičov pomocou informačno-komunitného portálu NepočujúceDieťa.sk, organizuje komunitné stretnutia pre tieto rodiny a osvetové programy pre scitlivenie počujúcej verejnosti. Zároveň aktívne obhajuje práva sluchovo postihnutých detí.

Živé Knihy/ EDUMA                                        

Živé Knihy sú ľudia ako my. Mnohé z nich kráčajú životom s určitými prekážkami v spoločnosti. Týto ľudia našli odvahu vám „face to face“ porozprávať svoj príbeh a podeliť sa o svoje pocity. Tým, že ich spoznáte, sa môžeme spoločne zamyslieť a hľadať riešenia, ako začať spolu hovoriť a zastaviť poukazovanie na rozdiely a predsudky medzi nami.

Viazanie kvetov - IKEBANA/ Ateliér JARABINA                                

Uviažte si svoju vlastnú kyticu alebo vytvorte ikebanu spolu s Ateliérom Jarabina

Jarabina je malý ateliér ospevujúci prirodzenú krásu kvetov. „Od malička som dostávala čarovné kytice viazané zo záhradných kvetov mojej mamy. Kytice, ktoré naozaj voňali a vôbec nemali dokonalé tvary, žiadne presne vymedzené hranice a pravidlá, nepoznali celofán a drôty. O to sa snažíme aj u nás. Tvoríme len z prírodných materiálov. Hľadáme lokálnych dodávatelov a pracujeme na vlastnej produkcii kvetov a zelene. Radi spolupracujeme s miestnymi značkami a tvorcami, ktorých diela môžete nájsť aj u nás v ateliéri“ hovorí jeho Roberta Horonyová. 

Sladké prekvapenie                                        

Ak vám dôjde energia na ďalšie workshopy, neváhajte a dobite baterky! Vytvorte si svoju vlastnú cukrovú vatu

ARTworkshop                                            

Ašot Haas a Erik Šille nás opäť podstia svojou návštevou. Uznávaní umeleckí maliari, ktorých diela sa predávajú nielen na Slovensku ale i v ďalekom zahraničí budú tvoriť s deťmi obrazy na tému OHĽADUPLNOSŤ. Myslíte si, že je to ľahké! Pridajte sa! 

ARTworkshop II                                        

Most SNP má byť čoskoro vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Ešte skôr, ako sa tak stane, máte šancu ho namaľovať pod vedením študentov z FA STU a UK a my z vášho diela vyrobíme pohľadnice, ktoré obletia svet. 

TIKOKI workshop                                    

Navrhnite a nakreslite si svoje vlastné tenisky! Jeden návrh vyberieme a vyrobíme. 

Hrnčiarsky workshop Sonička Zelisková

Užite si magický moment vzniku umeleckého diela z „hrudky“ hliny. Nevidiaca Sonička ukáže deťom čarovný svet keramiky. 

TEŠÍME SA NA VÁS! :)