Bazár AMAZONIEK

image001.jpeg

V sobotu 28. júla 2018 vás pozývame na Magio pláž v Bratislave na neformálne stretnutie s členkami Občianskeho združenia Amazonky. Sú to bývalé aj súčasné pacientky s rakovinou prsníka, ktoré sa rozhodli zorganizovať bazár a časť jeho výťažku použiť na pomoc ďalším, čo ju takisto potrebujú.

Spolu s Asociáciou pomoci postihnutým (APPA) ho venujú rodine dvojročného Marka Klatta, chlapčeka, ktorému bol po narodení diagnostikovaný Downov syndróm. Trpí globálnou hypotóniou a hypermobilitou, nedokáže sa zatiaľ postaviť na nožičky, potrebuje pravidelné cvičenie a laserovú terapiu. Veľmi by mu pomohla aj špeciálna stolička, v ktorej by bol správne zafixovaný pri kŕmení alebo hre pri stole.

Na Bazáre Amazoniek bude v ponuke dámske oblečenie (šaty, sukne, tričká, blúzky, nohavice) a predajcami budú výhradne členky OZ Amazonky. Rolu ambasádorky akcie prijala Veronika Ostrihoňová, reportérka TV Markíza, ktorá sa venuje práve zdravotníckej problematike. Bazár podporí aj osobne a aj jej kúsky oblečenia si na ňom budete môcť kúpiť.

 

Súčasťou akcie bude aj prezentácia projektu #Jasomužbola, v rámci ktorého Amazonky informujú verejnosť o dôležitosti včasnej prevencie, predovšetkým mamografického vyšetrenia. Pre individuálne konzultácie bude k dispozícii rádiologička aj sociálno-právna poradkyňa.

Bazár Amazoniek sa uskutoční v sobotu 28. júla od 14. do 18. hodiny v priestoroch Magio pláže v Bratislave.