Samsung Galaxy S9 a S9+ vám na Magio pláž 28. 6. exkluzívne prináša koncert ETHERWOOD

Picture1.png

Edward „Woody“ Allen pochádza zo stotisícového Lincolnu, mesta nie veľmi vzdialeného od Londýna.Nemal to teda príliš ďaleko, keď prišiel jeho čas a bolo jasné, že hudba je niečo, čo chce v sebe plne rozvinúť.

 Etherwood je mladý a veľmi talentovaný umelec. Tvorí sám nielen vlastné zvukové stopy, ale sprevádza ich tiež svojím hlasom a autorskými textami.

image001.jpeg

Keď vyrastal, hral na rôzne hudobné nástroje a počúval rock. Do štúdia si stále nosí klasické hudobné nástroje a nebojí sa s nimi pracovať. Klavír a gitara sú v jeho hudbe veľmi výrazné a napriek tomu stále decentné.

Prepojuje elektroniku s organickým životom skutočných nástrojov. Sústreďuje sa na remeslo i originalitu tvorby a bravúrne tak premosťuje minimalizmus liquidu s citom pre plasticitu živých tónov. Vždy ho inšpirovala krajina a príroda.


JEHO TVORBA

So svojou tvorbou sa nikdy príliš nenáhli… Jeho prvým sólovým releasom bol track Give It Up a vyšiel v roku 2012. Hneď nasledovala ikonická hymna Spoken.

V roku 2013 konečne prišiel očakávaný prvý album s názvom Etherwood, ktorý bol vtedy v hudobnom svete obklopený mnohými špekuláciami a očakávaniami.

Album bol silne podporovaný umelcami ako Netsky, Subfocus a TC a dostal sa do pozornosti BBC Radio 1 a BBC 1Xtra.

Úspechy prišli okamžite: Drum and Bass Awards 2013 v kategóriách Best Newcomer DJ a Best Newcomer Producer.

V roku 2015 vydal Etherwood ďalší album – Blue Leaves a úspech prišiel znovu. „Modré listy“ vzali srdce každému, kto už objavil rozsiahlu emocionálnu krajinu tejto úžasnej hudby.

Teraz sme sa dočkali tretieho LP s názvom In Stillness.

Pokiaľ bol pred časom Etherwood považovaný za jeden z najsľubnejších talentov britskej súčasnej scény, teraz sa už smelo môže zaradiť medzi jej stálice.

Album In Stillness je meditatívny a hlboko dojímavý.

Etherwood ho tvoril vo Fínsku, kam sa utiahol práve kvôli jeho príprave. Rôzne prírodné elementy prestupujú každý track a ukazujú fínsku prírodnú nádheru. Už aj grafická úprava albumu vás odnesie inam… Je netechnická, prírodná, pokojná a čistá.