RED BULL SCREENING

Snowboarding, windsurfing, motocross, 3 adrenalínové športy, 3 špičkové filmy ti na Magio Pláž prináša Red Bull.

Nedeľa 20.8. - Snowboarding

Fourth Phase (90 min)

Vôbec po prvý raz, odkedy svet spoznal pre mnohých najlepší film o adrenalínových športoch všetkých čias, Art of Flight, sa Travis Rice (@travisrice), aj so svojou armádou snowboardových supertalentov, vrátil na strieborné plátno. Premiéra jeho nového projektu sa konala na Red Bull TV (@redbulltv) a ako bolo sľúbené, latka sa opäť posúvala do neznáma. „Uplynulé roky boli pre mňa veľkou výzvou, ktorá preverila všetko, čo som sa počas celého môjho života naučil,“ povedal Rice. 

http://www.thefourthphase.com/

https://youtu.be/2JHE2zkRfW4

Pondelok 21.8. - Windsurfing

Red Bull Storm Chase | A force 10 adventure (65 min)

Si pripravený na tú najväčšiu súťaž, akú kedy moria a oceány zažili? Red Bull Storm Chase ťa prenesie do tých najväčších búrok, kde si najlepší windsurferi sveta zmerajú svoje sily. Čo malo byť pôvodne 4-mesačným projektom, skončilo 2-ročným putovaním za búrkovými frontami po celom svete. Írsko, Tasmánia a Cornwall boli napokon vybrané ako tie pravé destinácie, kde si desiati súťažiaci zmerali sily vo windsurfingu. Kritérium bolo len jedno – musí ísť o búrku s vetrom aspoň o sile 10 na Beaufortovej stupnici (stupeň 10 predstavuje silnú víchricu, s rýchlosťou vetra minimálne 95 km/h a vlnami vo výške až 9m). Samozrejme, každý zo zúčastnených musel patriť medzi tých najlepších. Vo výbere tejto súťaže tak boli aj štyria majstri sveta vo windsurfingu. Výsledkom bola fantastická súťaž, ktorá navždy posunula limity tohto športu.

https://www.redbull.tv/film/AP-1QYMPCXV12111/red-bull-storm-chase

https://youtu.be/yiLOYJ5SXe8

 

Utorok 22.8. – Motokros, Enduro, FMX

Ride: United (105 min.)

Pridaj sa k motorkárskym superstars ako Antonio Cairoli, Jeffrey Herlings, Tom Pagès, Alfredo Gomez, Ryan Dungey, Marvin Musquin, Cody Webb, Jake Nicholls, Toby Price a ďalším, ktorí ti ukážu ako vyzerá vášeň k terénnym motorkám. Budeš svedkom tréningu na MXGP a Dakar, ocitneš sa na špeciálne upravených súkromných tratiach po celom svete a jazdci budú posúvať svoje limity až za hranice. Napriek tomu, že sa všetci venujú odlišným disciplínam, spája ich láska k jazdeniu a pretekaniu. The love to ride. We are all United.

https://www.redbull.tv/video/AP-1N848PHT92111/ride-united?playlist=AP-1N848PHT92111

https://youtu.be/A3NYaQcxjp0

SPORTAndrea Kohutova