Koncert Korben Dallas

Už tento piatok, 28.7. o 20:00 zažijú návštevníci Magio Pláže koncert úspešenej kapely Korben Dallas. 

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Jej debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov. Výraznejšie sa kapela presadila s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013. Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V roku 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica, najnovším albumom je Stredovek (2017).

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom, s Janou Kirschner nahrali duet Spolu. Na festivale Viva Musica! a neskôr aj na festivale Pohoda sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. Projekt Korben Dallas Symphony bol zaznamenaný aj na albume Kam ideme (2015), na ktorom v skladbe Sen hosťuje aj Aneta Langerová. 

Korben Dallas sú: Juraj Benetin (gitara, spev), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie).

Novy klip "Vietor", s burleskovou tanecčnicou Lotta Love v hlavnej úlohe si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=S4YTzfo7N9I